Generix - rejestracja i kontrola czasu pracy

Systemy kontroli dostępu i ewidencji czasu pracy

Aktualności

Przedszkolak pod kontrolą – rejestrowanie obecności dziecka

Przedszkolak pod kontrolą – rejestrowanie obecności dziecka

W związku ze zmianami w polskim prawie, które nastąpiły w 2011 roku, przedszkola są zobligowane do rejestracji godzin, w jakich poszczególne dzieci przebywają na terenie placówki. Nowe obowiązki związane są z wprowadzeniem możliwości korzystania z bezpłatnej opieki nad dzieckiem przez 5 godzin dziennie. Jak działają elektroniczne systemy rejestracji obecności dziecka w przedszkolu i dlaczego warto w nie zainwestować? Czytaj dalej „Przedszkolak pod kontrolą – rejestrowanie obecności dziecka”

Rozliczanie czasu pracy pracowników – co warto wiedzieć

Rozliczanie czasu pracy pracowników – co warto wiedzieć

Każdy pracodawca zobowiązany jest do rozliczania czasu pracy swoich pracowników. To, jak ma się to odbywać, regulują konkretne przepisy. Wszystko po to, aby czas pracy pracowników nie był nadmiernie wydłużany, a także po to, by za wykonywaną pracę pracownicy otrzymywali należne im wynagrodzenie. Jak rozliczać czas pracy pracowników? Co warto wiedzieć na ten temat? Czytaj dalej „Rozliczanie czasu pracy pracowników – co warto wiedzieć”

Wady i zalety systemów kontroli dostępu

Wady i zalety systemów kontroli dostępu

Nowoczesne systemy kontroli dostępu znajdują szerokie zastosowanie w różnego rodzaju obiektach: firmach, wielkich korporacjach, placówkach naukowych czy budynkach użyteczności publicznej. Celem ich wdrażania jest ochrona tych stref, do których wstęp mogą mieć tylko określone osoby. Są to między innymi pomieszczenia służbowe, magazyny, serwerownie, składnice akt czy inne obszary, które wymagają szczególnej ochrony. Czy warto decydować się na takie innowacyjne zabezpieczenia? Czytaj dalej „Wady i zalety systemów kontroli dostępu”

Jak wybrać system rejestracji czasu pracy

Jak wybrać system rejestracji czasu pracy

Nowoczesne systemy rejestracji czasu pracy przydają się w każdym przedsiębiorstwie czy zakładzie – pomagają działom odpowiedzialnym za kadry prowadzić ewidencję pracowników, weryfikują liczbę przepracowanych godzin, a także chronią obiekt przed dostępem osób niepowołanych. Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przy wybieraniu odpowiedniego systemu rejestrującego czas pracy? Czytaj dalej „Jak wybrać system rejestracji czasu pracy”

Nowy moduł Time Expert 2.0

Nowy moduł Time Expert 2.0

W związku z wejściem w życie ustawy dopuszczającej zatrudnianie pracowników w równoważnym systemie czasu pracy rozpoczęliśmy pracę nad nowym modułem programu Time Expert 2.0. Jego zadaniem będzie wsparcie planowania i rozliczania pracy w równoważnym systemie czasu pracy. Prace potrwają min. 2 miesiące. Będzie to prawdopodobnie pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce.

Możliwość generowania pliku txt lub xls

Dodaliśmy w programie Time Expert 2.0 w zakładce „Raport” możliwość generowania pliku txt lub xls , którego zadaniem jest eksportowanie danych sumarycznych (dziennych lub miesięcznych) zawierających informacje wynikowe (np. obliczony czas pracy, 50%, 100%, godziny nocne itd.) Format pliku, jego zawartość, kolejność pól, rodzaj zaokrąglania godzin nadliczbowych można samemu konfigurować za pomocą dodanego przez nas narzędzia.

Dodatkowy raport grupowy

Dodaliśmy w programie Time Expert 2.0 w zakładce rozliczenia dodatkowy raport grupowy, który zawiera na jednej stronie informacje o godzinach pracy i nadgodzinach grupy pracowników. Każda kratka to jeden dzień, a w niej znajduje się informacja o godzinach pracy i nadgodzinach (jeżeli wystąpiły).

Testy kontrolera MG6

Wciąż pracujemy przy testach naszego najnowszego kontrolera MG6. Testy pokazują już, że samo oprogramowanie kontrolera nie posiada większych błędów. Wkrótce rozpoczniemy próby podłączenia MG6 do Control Experta 3.0.

Funkcja autorestartu w czytnikach z serii GZR

W związku z informacjami płynącymi od naszych klientów, że czytniki serii GZR w sytuacji gdy są podłączone ON-LINE w programem Scanner Expert 2.0 lub Control Expert 2.0 i nastąpi chwilowa przerwa w łączności Ethernet nie zawsze resetują swój port komunikacyjny – co skutkuje utratą komunikacji, dodaliśmy do oprogramowania tych czytników funkcję autorestartu czytnika wykonywanego 3x dobę. Tego typu głęboki reset trwa około 4 sekund, nie powoduje utraty żadnych danych, a w przypadku zawieszenia portu komunikacyjnego spowoduje jego odblokowanie.

Funkcja robienia zdjęć kamerą IP

Na życzenie naszego Klienta, w Control Expert 2.0 dodaliśmy funkcję robienia zdjęć kamerą IP wywoływanego naruszeniem fotokomórki podłączonej do kontrolera DRACO. Pozwoliło to na wychwytywanie osób przechodzących przez otwarte przejście (przy wejściu do hali nie ma możliwości montażu drzwi) bez obowiązkowego odbicia karty. Efekt znakomity. Wszyscy zaczęli odbijać karty. Na pewno pomysł ten sprawdzi się w wielu innych sytuacjach.