Generix - rejestracja i kontrola czasu pracy

Systemy kontroli dostępu i ewidencji czasu pracy

Przedszkolak

NOWE ZASADY

Od 1 września 2011 roku zaczęła obowiązywać znowelizowana Ustawa o Systemie Oświaty, zgodnie z którą samorządowe placówki przedszkolne będą dotowane jedynie w części ze środków samorządowych. Pozostałą część kosztów pobytu dziecka w przedszkolu zapłacą rodzice.

W związku z zagwarantowaną nową ustawą, pięciogodzinną, bezpłatną opieką edukacyjną w przedszkolu publicznym, gminy w całej Polsce zmieniają zasady odpłatności. W większości miast rodzice będą musieli zadeklarować w umowie, w jakich godzinach, w poszczególne dni tygodnia do placówki uczęszczać będzie ich dziecko i tego się trzymać. Za pobyt dziecka w godzinach deklarowanych rodzice zapłacą także podczas nieobecności dziecka.

Wprowadzenie nowych zasad rozliczania wymagać będzie od przedszkoli skrupulatnego rejestrowania godzin obecności wszystkich dzieci w przedszkolu. W dzienniku trzeba będzie zanotować godzinę przyjścia i wyjścia każdego dziecka aby na tej podstawie móc obliczyć indywidualne czesne dla każdego dziecka. Można to robić codziennie ręcznie. Można stosować uniwersalne systemy rejestracji obecności, które później wymagają dalszego opracowania, aby wyliczyć koszty.

JAK TO DZIAŁA?

Każde dziecko ma przydzielony jeden lub wiele identyfikatorów, tak aby każdy z opiekunów przyprowadzających i odbierających dziecko z przedszkola mógł je rejestrować zbliżając swój identyfikator (plastikową kartę lub breloczek) do czytnika wiszącego np. w szatni. Tylko tyle.

przedszkolak_schemat1

CZY "ELEKTRONICZNY DZIENNIK" BĘDZIE PASOWAŁ DO NASZEGO PRZEDSZKOLA?

Będzie. Program umożliwia bardzo precyzyjne definiowanie parametrów mających wpływ na sposób rozliczania kosztów pobytu dziecka w przedszkolu. Spójrzcie Państwo na rysunek. On z pewnością rozwieje Państwa wątpliwości.

przedszkolak_screen1

"SERWER POCZTOWY" - DO CZEGO TO SŁUŻY?

To nowatorskie rozwiązanie pozwala na wygodne dostarczanie raportów obecności dzieci na skrzynki pocztowe ich opiekunów. Szybko, nowocześnie i elegancko.

O TYM, JAK PODPISUJEMY UMOWĘ Z RODZICAMI

W większości miast rodzice będą musieli zadeklarować w umowie, w jakich godzinach, w poszczególne dni tygodnia do placówki uczęszczać będzie ich dziecko i tego się trzymać. A zatem zapisując dziecko do przedszkola musicie Państwo zapisać powyższe warunki w umowie.

przedszkolak_screen2

A gdy w trakcie roku szkolnego rodzice zapragną zmienić deklarację, to bez problemu spisujemy nową umowę, od początku kolejnego miesiąca.

przedszkolak_screen3

TO CO LUBIĄ RODZICE, A DZIECI CZASAMI

Zajęcia dodatkowe. Dodatkowo płatne. Możemy sami w programie wprowadzać dowolną ilość takich zajęć z opłatami za godzinę. Przy rozliczaniu miesiąca każdemu dziecku wpisujemy tylko w których zajęciach dziecko brało udział, i ile godzin:

przedszkolak_screen4

I CO Z TEGO WSZYSTKIEGO WYNIKA

Mamy zatem informacje o każdym przyjściu i wyjściu dzieci, mamy informacje o systemie płatności (godziny samorządowe, godziny płatne), mamy stawki za poszczególne godziny. Wiemy już ile kosztują zajęcia dodatkowe. Zatem wiemy już wszystko aby rozliczyć dziecko. Korzystając z "Elektronicznego Dziennika" resztę mamy już z głowy. Całą pracę związaną z analizą i wyliczeniem końcowej stawki opłaty dla każdego dziecka, z pełnym udokumentowaniem miejsca powstawania kosztów wykona program. Rozliczenie wygląda tak:

przedszkolak_screen5

MAMO, A CO TO WISI NA ŚCIANIE PRZY WEJŚCIU DO PRZEDSZKOLA?

System to nie tylko program. To także czytniki kart/breloczków umieszczone w miejscu, gdzie rodzice w wygodny sposób mogą codziennie rejestrować przyprowadzenie i odbiór swoich pociech z przedszkola. Oferujemy Państwu do wyboru dwa czytniki idealnie nadające się do rejestracji obecności w przedszkolach. Oba wyposażone w wyświetlacze z zegarem czasu, co w takich systemach jest niezwykle istotne.

GZR03 – to czytnik kart zbliżeniowych, przesyłający dane za pomocą sieci komputerowej. Nie posiada żadnych przycisków (nie są potrzebne w systemie). Nowoczesny design, wyraźny wyświetlacz. Produkowany w Polsce przez firmę Generix, co zapewnia szybki, niedrogi i skuteczny serwis także po okresie gwarancji.

T103 – to czytnik kart zbliżeniowych z klawiaturą numeryczną, umożliwiającą dodatkowo rejestrowanie się za pomocą kodu (dla tych co zapominają karty). Przesyła dane za pomocą sieci komputerowej, a tam gdzie jej nie ma umożliwia przenoszenie danych za pomocą przenośnej pamięci USB (pendrive). Trwały i estetyczny. Produkowany w Chinach.

Program jest kompatybilny także z większością czytników biometrycznych i zbliżeniowych produkcji chińskiej

NA POMOC

Oddając niniejsze rozwiązanie w Państwa ręce, nie pozostawiamy Państwa z nim samych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że będą zdarzały się sytuacje, w których będziecie Państwo potrzebowali pomocy i wsparcia. Generix poważnie podchodzi do kwestii wsparcia i serwisów. W tym celu oferuje specjalny kanał zdalnego wsparcia poprzez internet za pomocą profesjonalnych narzędzi.