Generix - rejestracja i kontrola czasu pracy

Systemy kontroli dostępu i ewidencji czasu pracy

Kontrola pracy wartowników

System Kontroli Pracy Wartowników umożliwia precyzyjne planowanie obchodów wartowniczych obiektów, a także późniejszą kontrolę czy wszystkie zaplanowane obchody miały miejsce.

Jeżeli zastanawiasz się:

  • Jak ochronić obiekt przed intruzami z zewnątrz?
  • Czy zatrudnić ochronę?
  • Co zrobić, aby ludzie pilnowali naszego obiektu, a nie spali przed TV?

To znaczy ze potrzebujecie niedrogi i bardzo skuteczny System Kontroli Pracy Wartowników !

System składa się z :

1. Punktów kontrolnych instalowanych w miejscach, które pracownik ochrony ma obowiązek odwiedzać przy każdym obejściu obiektu. Punkt taki nie wymaga jakiegokolwiek zasilania i jest instalowany za pomocą wkrętów do ścian. Jego konstrukcja jest odporna na działanie warunków atmosferycznych.

punkty kontrolne

2. Ręcznego rejestratora odczytów punktów kontrolnych. Rejestrator taki jest hermetyczny, w wytrzymałej obudowie wzmocnionej gumowymi krawędziami pod kątem ewentualnych uderzeń i upadków. Rejestrator zasilany jest dwoma akumulatorami AA, do których dostęp jest od tyłu obudowy. Ładowanie nie wymaga ich wyjmowania.

ręczny rejestrator ręczny rejestrator

Odczyt kolejnych punktów na trasie obchodu wartownika polega na przyciśnięciu przycisku aktywującego rejestrator i zbliżenia go do pkt kontrolnych. Każdorazowo odczyt potwierdzany jest przez rejestrator sygnałem dźwiękowym i komunikatem na wyświetlaczu.


3. Skórzanego pokrowca, w którym rejestrator jest dodatkowo chroniony przed skutkami upadku bądź uderzenia. Pokrowiec jest uszyty dokładnie na miarę rejestratora i razem tworzą niemalże całość. Posiada sprzączkę umożliwiającą przypięcie do pasa, posiada okienko foliowe na wyświetlacz.

rejestrator - pokrowiec

4. Kart identyfikujących wartowników. Są to karty zbliżeniowe przypisane do konkretnych osób, lub zespołów dokonujących rejestrację obchodu. Pozwalają na identyfikację osoby w raporcie obchodów obiektu.

karty identyfikacyjne

5. Zasilacza sieciowego i kabla USB o długości około 50cm umożliwiającego podłączenie czytnika do zasilacza bądź do komputera w celu pobrania danych.


zasilacz sieciowy zasilacz sieciowy

6. Aplikacji System Kontroli Pracy Wartowników. Program ten instaluje się w komputerze osoby kontrolującej pracę służb ochrony.

Program umożliwia tworzenie raportów z obejść chronionego obiektu. W tabelach otrzymujemy informację o której godzinie strażnik rejestrował się przy kolejnych punktach kontrolnych, które wcześniej w dowolnej ilości rozmieściliśmy na terenie obiektu. Jeżeli stworzyliśmy wcześniej harmonogram obejść możemy porównać w programie, czy strażnicy przestrzegają narzuconych im trybów pracy i obejść. Aplikacja pracuje na platformie systemów operacyjnych Windows XP i Windows 2000.

Wszystkie te elementy razem tworzą prosty w instalacji i obsłudze, a zarazem niezwykle skuteczny i niemożliwy do oszukania System Kontroli Pracy Wartowników.