Generix - rejestracja i kontrola czasu pracy

Systemy kontroli dostępu i ewidencji czasu pracy

Rejestracja czasu pracy pracowników zdalnych

Rejestracja czasu pracy to w przypadku pracowników zdalnych spory problem. Warto jednak zdecydować się na to rozwiązanie, bo ewidencja czasu pracy może przynieść firmie wiele korzyści.
Przedsiębiorcy działający w takich sektorach, jak IT czy branża reklamowa, muszą liczyć się z tym, że wielu pracowników będzie współpracowało z nim jedynie zdalnie. Takie rozwiązanie, mimo wielu zalet, wiąże się też z trudnymi dla pracodawcy wyzwaniami. Najpoważniejszym wśród nich jest chyba rejestracja czasu pracy. O ile bowiem narzędzia monitorujące pracowników stacjonarnych są szeroko wykorzystywane, to rozwiązania pozwalające na rejestrację pracy zdalnej nadal są rzadkością. Co oczywiście nie znaczy, że nie są już dostępne.
Rejestracja czasu pracy na odległość
Zdalna rejestracja czasu pracy jest możliwa dzięki upowszechnieniu się nowoczesnych technologii. Jest ona świetnym wyjściem dla pracodawców, którzy ze swoimi pracownikami zdalnymi rozliczają się nie według rezultatów pracy, a spędzonych nad danym projektem godzin. Rozwiązania tego rodzaju są też przydatne w przypadku firm, które poza główną siedzibą posiadają także mniejsze oddziały lub często prowadzą działalność zdalną, a ich pracownicy sporo zadań wykonują w delegacji.
Jak działają takie systemy?
Wbrew pozorom wprowadzenie do firmy takiego systemu nie wiąże się wcale z koniecznością zakupu drogiego sprzętu. W zależności od potrzeb pracownika i specyfiki jego pracy, rejestrowanie pracy może odbywać się za pośrednictwem specjalnej aplikacji na telefon komórkowy, poprzez zalogowanie się do systemu, w którym dostępne są też pliki niezbędne do wykonania pracy lub w inny sposób. Po zebraniu danych, system przesyła je do ogólnej bazy i w razie potrzeby może wygenerować raport dla pracodawcy – podobnie jak w przypadku ewidencji czasu pracy pracowników stacjonarnych.
Zdalna ewidencja czasu pracy – czemu warto?
Dla pracodawcy wprowadzenie takiego systemu wiąże się z dużymi korzyściami. Dzięki niemu bowiem może kontrolować czas pracy wszystkich pracowników – także tych, którzy swoje obowiązki wypełniają poza firmą. To z kolei przekłada się na zwiększenie dyscypliny w firmie i, tym samym, zwiększenie efektywności zespołu. Wdrożenie systemu ewidencji czasu pracy dla pracowników zdalnych wbrew pozorom nie wiąże się też z dużymi kosztami – zbędny jest między innymi zakup terminala i dodatkowych kart do odbijania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *